PALIWO DO BIOKOMINKÓW

Oferujemy najwyższej jakości biopaliwo Eco-Fire przeznaczone do palenia w Biokominkach i paleniskach. Eco-Fire to paliwo nietoksyczne i biologicznie czyste, o konsystencji płynu. Powstało na bazie alkoholu etylowego, pochodzącego z surowców roślinnych (odnawialne źródło energii), przy zaangażowaniu najnowszych technologii, dzięki czemu jest odwodnione aż w 99%. W przeciwieństwie do większości tanich biopaliw, dostępnych na rynku, nie jest wzbogacane acetonem, dzięki czemu jest całkowicie bezwonne i co najważniejsze bezpieczne dla zdrowia. Nie pozostawia również śladów sadzy i popiołu, co znacznie ułatwia utrzymanie naszego kominka w czystości.

Eco-Fire zostało wyprodukowane przez polską firmę. Gwarancją jakości i bezpieczeństwa stosowania jest atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH o numerze PZH/HT-3033/2015 ważny do 17.06.2020 roku (do wglądu na maila).

W wyniku spalania płynu wydziela się para wodna i dwutlenek węgla (CO2) w bezpiecznych ilościach. Eco-Fire jest doskonały do ogrzewania pomieszczeń.

  • Ulega całkowitemu spaleniu!
  • Bezwonny podczas spalania!
  • Bez dymu!
  • Bez popiołu!
  • Bez sadzy!

UWAGA:

Warunkiem bezpieczeństwa jest stosowanie płynu zgodnie z przeznaczeniem i zaleceniami podanymi na etykiecie opakowania Eco-Fire.

Należy zachować następujące zalecenia bezpieczeństwa:

  • Przy zapalaniu nigdy nie dmuchać w płomień.
  • Paliwo powinno być przechowywane w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt.
  • Do zapalania nie używać papieru ani drewna.
  • Nie należy dolewać płynu do zapalonego Biokominka.

Produkt został zaklasyfikowany jako substancja wysoce łatwopalna.

Odpowiednie środki gaśnicze:
Gaśnice CO2, Gaśnice pianowe, Gaśnice proszkowe, Woda gaśnicza.

Zalecenia szczegółowe:
- Nie stosować zwartych strumieni wody na powierzchnię palącego się płynu. Powoduje to rozrzucenie palącej się substancji i rozprzestrzenienie ognisk pożaru.
- Chronić przed wyładowaniami atmosferycznymi.
- Cysterny, zbiorniki i inne opakowania zawierające alkohol etylowy, narażone na działanie wysokiej temperatury lub ognia mogą eksplodować.
 

 

 

Kris Brudnowski

W skład produktu wchodzi całkowicie skażony alkohol etylowy + opcjonalnie kompozycje zapachowe.

Występuje standardowo jako Eco-Fire lub Eco-Fire kawa w opakowaniach 1 i 5-litrowych.

Produkt jest gotowy do użycia, zamknięty w szczelnym opakowaniu zapobiegającym utlenianiu się. Ponadto butelka litrowa jest wyposażona w korek-lejek oraz zakrętkę zabezpieczoną przed dziećmi.

 

Kris Brudnowski

Eco-Fire 1L - 10zł

Eco-Fire 5L - 50 zł

Eco-Fire kawa 1L - 12zł