BRAMY PRZESUWANE BIG TOR

Bramy przesuwane wyśmienicie spełniają funkcję przegród otworów w miejscach, gdzie ze względów ograniczeń przestrzeni nad nadprożem nie można stosować bram segmentowych i rolowanych. Bramy przesuwne umożliwiają zamykanie otworów o dużej szerokości, której nie są w stanie pokonać inne typy bram i dodatkowo są od nich tańsze.

Bramy przesuwane zależnie od charakteru architektonicznego budynku mogą posiadać przeszklenia w postaci okien prostokątnych, zaokrąglonych. Bramy te przeznaczone są głównie do budynków ogrzewanych. Cechuje je dźwiękochłonność i wysoka izolacyjność cieplna. Ograniczenia strat cieplnych gwarantuje dwuścienna konstrukcja segmentów z blachy stalowej wypełniona bezfreonową pianką poliuretanową (brak mostków termicznych) oraz dookolne i międzysegmentowe uszczelnienia.

Bramy przesuwane wykonane mogą być w postaci jednego płata otwieranego na jedną ze stron otworu lub w postaci dwupłatowej odsuwanej na obie strony otworu. Płaty przesuwane są po wiszącej szynie umocowanej do nadroża i zabezpieczone zamkiem patentowym. 
Wszystkie okucia bram zabezpieczone są antykorozyjnie poprzez cynkowanie lub wykonanie z aluminium. Blachy poszycia segmentów bram przesuwanych posiadają zabezpieczenia powierzchniowe galwaniczne cynkiem lub stopem cynku z aluminium oraz poliestrową powłokę malarską w kolorze białym (RAL 9002). Bramy wykonywane są w rozmiarach na żądanie.