BRAMY SKŁADANE BIG TOR

BRAMY SKŁADANE BiG TORBramy składane BTS 52 ISO II są przeznaczone do budynków przemysłowych, warsztatowych lub garażowych, a zwłaszcza hal obsługi naprawczej i serwisowej pojazdów. Wbudowane w fasady budynków stanowią ich estetyczne i skuteczne zamknięcie. Zalecane są przede wszystkim do szerokich otworów hal o niskiej częstotliwości przejazdów. Można je również stosować w halach o niskim nadprożu lub gdy wykluczone jest dodatkowe obciążenie konstrukcji dachu. Mogą być osadzane w otworze lub na ścianie za otworem.

Bramy BTS nadają się głównie do budynków ogrzewanych. Cechuje je dźwiękochłonność i wysoka izolacyjność cieplna. Dwuścienna konstrukcja paneli skrzydeł bram z blachy stalowej wypełniona pianką polistyrenową oraz gumowe uszczelki międzyskrzydłowe i skrzydłowo-ościeżnicowe, jak też uszczelki nadprogowe i podłogowe gwarantują ograniczenie strat cieplnych. Skrzydła bram mogą być pełne lub z oknami o różnych rozmiarach, a także z drzwiami przejściowymi. Blachy paneli skrzydeł są powierzchniowo zabezpieczone gruntowaniem oraz powłoką lakieru w wybranych kolorach RAL. Bramy składane obsługiwane są ręcznie. Skrzydła wodzone są w stalowej prowadnicy nadprożowej. Podłoga w płaszczyźnie bramy nie zawiera prowadnic poprzecznych do kierunku ruchu (komfort przejazdu, łatwe utrzymanie czystości). Skrzydła łączone są między sobą i ościeżnicami zawiasami o podwójnych łożyskach tocznych.

OPIS TECHNICZNY


bramy skladane kris

Płat bramy: 
dwuścienne skrzydła o grubości 52 mm w postaci ram ze stalowych profili zamkniętych, ocynkowanych o przekroju 50x50x2, pokrytych obustronnie gruntowanymi gładkimi blachami stalowymi o grubości 1,0 mm, izolowane-wypełnione pianką polistyrenową o grubości 50 mm; współczynnik przenikania ciepła U=0,80 W/m2K. 
Prowadnica:
szyny prowadnicy górnej stalowe wraz z uchwytami stalowymi, ocynkowane. 
Ościeżnice:
z zamkniętych profili stalowych, ocynkowanych. 
Okucia:
zawiasy jedno i dwuskrzydłowe z podwójnymi łożyskami, aluminiowe malowane na czarno. Wózki jezdne prowadników górnych trzy lub czterokołowe, aluminiowe malowane na czarno lub stalowe ocynkowane. Dolne prowadniki w postaci trzpienia z łożyskiem. 
Uszczelnienia płata:
górna i dolna uszczelka szczotkowa w czarnym aluminiowym profilu, pionowe uszczelki gumowe międzyskrzydłowe i skrzydłowo-ościeżnicowe - komorowe, przeciwzakleszczeniowe o szerokości 50 mm, zgodne z normą UNI 8612. 
Obsługa:
ręczna za pomocą uchwytów; blokowanie bramy w pozycji zamkniętej za pomocą wewnętrznych rygli suwakowych dwustronnego działania góra-dół i dolnych prowadników ryglujących. 
Ilość skrzydeł:
od 2 do 6. 
Schemat działania skrzydeł:
ilość skrzydeł składanych na lewą i prawą stronę patrząc od strony składania np. 2:0, 1:3, 3:3 itp., kąt rozwarcia skrzydeł 90o. 
Kolor:
standardowy RAL 9010, inne kolory RAL opcjonalnie. 
Wymiary:
brama wykonywana jest w żądanych gabarytach zabudowy określonych z dokładnością do 5 mm. Wymiary zamówieniowe bramy BxH (szerokość x wysokość) równają się gabarytom bramy. 
Wyposażenie dodatkowe:
rygiel suwakowy wewnętrzny z zamkiem patentowym, przesłona nadproża wykonana z izolowanego panela o gr. 40mm, drzwi przejściowe, okna owalne o dwóch wymiarach z podwójną szybą akrylową w gumowej uszczelce

 

BRAMA 6-SKRZYDŁOWA
Schemat składania 3:3. Szerokość od 4870 mm do 8750 mm.

Brama 6-skrzydłowa