ROLETY BTR TRANSPAROLL

W najlepszy możliwy sposób łączą zalety krat i bram rolowanych. Ich pancerze zbudowane są z przezroczystego i wytrzymałego poliwęglanu oraz aluminiowych kształtowników stanowiących szkielet płata rolety. Tak zbudowane rolety stanowią doskonałą osłonę dla witryn i pasaży handlowych zapewniajac wyśmienitą przejrzystość w połączeniu z pewną ochroną przed wandalizmem i włamaniami.

BiG TOR BTR TRANSPAROLL


Przezroczyste rolety BiG TOR BTR TRANSPAROLL składają się jak każda roleta z obudowy, prowadnic, lameli i dolnej listwy.
Szczególną zaletą rolet BTR TRANSPAROLL jest mała obudowa. Przy wysokości 3,8m w wersji standardowej, obudowa ma wymiary zaledwie 350x350 mm, a pancerz może być napędzany silnikiem rurowym. Oznacza to oszczędność miejsca i niewielki hałas podczas eksploatacji. Każda roleta wyposażona jest w zabezpieczenie przed niekontrolowanym odwinięciem pancerza, który porusza się w specjalnych wytłaczanych prowadnicach aluminiowych. Prowadnice są tak uksztaltowane, by niemożliwe było ich wyłamanie. Szczotki-ślizgi z tworzywa sztucznego na całej długości prowadnic wyraźnie redukują hałas.
Pancerz rolet składa się z aluminowych profili nośnych i pasów przezroczystego poliwęglanu. W aluminiowych profilach znajdują się otwory, w które wprowadzone są z luzem pręty ze stali nierdzewnej. Konstrukcja ta chroni przed przecięciem. Poliwęglan jest odporny na promieniowanie UV, na zarysowania i ma właściwości tłumienia ognia. W zależności od wysokości pancerza stosuje się 18 różnych wysokości pasów. Maksymalne wymiary pancerza TRANSPAROLL wynoszą 4600 mm wysokości x 8000 mm szerokości. Dzięki zastosowaniu naturalnie anodowanych aluminiowych profili, można dolną część pancerza rozmaicie kształtować. Mocny aluminiowy profil dolny jest mniej wrażliwy na uszkodzenia i agresywne działanie wody rozpryskowej. Ostatni profil nośny zaopatrzony jest w gumowy profil antyuderzeniowy. Dzięki temu pancerz ściśle przylega do podłoża.
 

BiG TOR na licencji Guillaume Janssen B.V. oferuje cztery rodzaje opatentowanych zamknięć ochronnych: 
- BTR TRANSPAROLL 
- BTR TRANSPAROLL BIG 
- BTR TRANSPAROLL ER-3 
- BTR TRANSPAROLL BIG ER-3 
- BTR TRANSPAROLL LIGHT

Cechy linii produktów BTR TRANSPAROLL: 
- zapewniają przeziernośc aż do 85 %, 
- stanowią zamknięcie przeciwwłamaniowe dla sklepu i wystawy
- dzięki gładkiej powierzchni nie dają włamywaczom żadnych krawędzi zaczepienia, 
- są zaopatrzone w prowadnice, których nie można wyłamać, 
- wykonane są z odpornego na uderzenia poliwęglanu o grubości 6 mm, który jest 250 razy wytrzymalszy od szkła o tej samej grubości, 
- mają specjalną powłokę, która w dużym stopniu chroni przed zarysowaniem i pozwala na łatwe usunięcie graffiti, 
- są odporne na promieniowanie UV, 
- są wyposażone w zabezpieczenie przed niekontrolowanym odwijaniem się pancerza, 
- posiadają obudowę o małych gabarytach, 
- mają nieskomplikowane sterowanie elektryczne 
- wariant ER-3 spełnia bardzo surowe wymogi stawiane przez Niemiecki Instytut Zabezpieczeń Przeciwwłamaniowych.