JAKOŚĆ FIRMY SOMMER

Firma Sommer od ponad 25 lat zajmuje się produkcją napędów do bram. Zdobyte doświadczenie pozwala nam na zaoferowanie Państwu produktów o najwyższej jakości. Jako jedyna firma na rynku polskim udzielamy na napędy do bram garażowych 4-letniej gwarancji! Ponadto nasze produkty posiadają certyfikat TÜV; spełniają normy PN-EN 12453, PN-EN 12445, a także dyrektywy bezpieczeństwa maszyn 98/37/EC. Co więcej zrzeszenie RAL zajmujące się sprawdzaniem jakości napędów na rynku niemieckim zaliczyło nasze napędy Marathon do najwyższej klasy napędów. Oznacza to, że ich rzeczywista, sprawdzona doświadczalnie wytrzymałość pozwala na wykonanie 80 tys. cykli otwarcia i zamknięcia. Jak na razie jesteśmy jedynymi producentami mającymi w ofercie napędy tak wysokiej klasy. Posiadamy również certyfikat Instytutu Łączności na produkowane przez nas nadajniki pracujące na częstotliwości 868,8 MHz, tj. w europejskim paśmie przeznaczonym dla urządzeń o krótkotrwałej transmisji. 

 

Jaki napęd?

Nim zdecydujecie się Państwo na zakup napędu proponujemy sprawdzić czy wybrany napęd posiada:

  • Funkcję automatycznego programowania siły otwierania i zamykania bramy, co zapobiega niebezpieczeństwu przyciśnięcia czy zakleszczenia
  • Wymagane certyfikaty
  • Funkcję bezpiecznego odryglowania i pełnego zaryglowania napędu w przypadku braku napięcia zasilającego
  • Czy zastosowana droga radiowa pracuje w paśmie przeznaczonym dla tego typu urządzeń

Bezpieczeństwo użytkowania bramy z napędem
Nie pozwólcie Państwo, aby aspekt Państwa bezpieczeństwa był spychany przez sprzedawców na dalszy plan a kwestia cenowa stanowiła główny argument "za". Od maja ubiegłego roku zgodnie z wytycznymi normy: EN 13241-1 (PN EN 13241-1:2004. Bramy. Norma Wyrobu. Część pierwsza. Dotyczy wyrobów bez właściwości ognioodporności i dymoszczelności) wymaga się min., aby montaż oraz uruchomienie odbywało się zgodnie z załączoną instrukcją montażu i eksploatacji; wszystkie osoby obsługujące bramę były poinstruowane jak bezpiecznie korzystać z bramy automatycznej, a cała dokumentacja została przekazana użytkownikowi. 

Nie oszczędzajcie Państwo na bezpieczeństwie własnym oraz Państwa najbliższych. Nie pozwólcie sobie wmówić, iż wszystko będzie dobrze a wypadki zdarzają się niezmiernie rzadko. To tak jakby ktoś próbował nas przekonywać, iż poduszki powietrzne czy ABS są zbyteczne, bo jesteśmy ostrożni. Większość napędów do bram sprzedawanych na naszym rynku nie posiada funkcji automatycznego programowania siły a "zaradni" monterzy ustawiają maksymalną siłę, aby nie mieć kłopotów, gdy sprężyny Państwa bramy nieco się zużyją. Inteligentny napęd automatycznie koryguje swoje nastawy tak, aby komfort użytkowania nie zakłócał bezpieczeństwa jego użytkowników. 

Dobrze zaprojektowany i zamontowany napęd musi pozwolić się odryglować z zewnątrz w przypadku braku napięcia. Na rynku sprzedawane są napędy które wprawdzie pozwalają się odryglować ale nie można ich już zaryglować z zewnątrz bez wcześniejszego uruchomienia napędu. Tak więc brama garażowa pozostanie otwarta aż do momentu pojawienia się napięcia zasilającego. 

Należy pamiętać iż pilot jest naszym "elektronicznym kluczem" do domu. Zastosowany system kodowania sygnału radiowego musi być odporny na nasłuchiwanie i niezwykle trudny do odkodowania. 


Dlaczego Sommer?

Oferowane przez nas napędy spełniają wszystkie warunki, jakie powinien spełniać nowoczesny i niezwykle bezpieczny napęd. A więc:

Napęd posiada funkcję automatycznego programowania siły otwierania i zamykania ,co zapobiega niebezpieczeństwu mogącemu grozi jego użytkownikom. W przypadku napotkania przeszkody napęd zatrzyma się w czasie mniejszym niż 0,75 s, użyje siły nie większej niż 400 N i wykona ruch w kierunku przeciwnym. Takie zachowanie się napędu gwarantuje bezpieczeństwo jego użytkownikom.
Nasze napędy posiadają wymagane certyfikaty bezpieczeństwa.
Nasze napędy zostały przetestowane z bramami największych producentów bram na świecie w tym też producentami bram z Polski. Kupując bramę z napędem posiadającą świadectwo zgodności mamy pewność, iż dokonaliśmy słusznego wyboru.
Wyposażony jest w niezawodny układ ryglujący, który pozwala na odryglowanie i zaryglowanie bramy w przypadku braku napięcia. Ryglując nasz napęd od zewnątrz mamy pewność, iż napęd w 100% oprze się próbie włamania.
Firma Sommer jako jedna z pierwszych na rynku zaprojektowała drogę radiową na częstotliwości 868,8 MHz, czyli na paśmie przeznaczonym dla tego typu urządzeń. Zastosowana częstotliwość oraz własny opatentowany system kodowania sygnału Somloq Rollingcode pozwolił na wyprodukowanie niezawodnych nadajników zdalnego sterowania. Nasze piloty są odporne na zakłócenia generowane przez np. przez dzwonki bezprzewodowe, instalacje WIFI i inne tego typu urządzenia.

Pisząc ten teks chcieliśmy przedstawić, na co powinno się zwrócić uwagę decydując się na zakup bramy z napędem. Chcieliśmy przedstawić zagrożenia, z jakimi może się spotkać każdy użytkownik oraz co zrobić, aby tych zagrożeń uniknąć. Firma Sommer sprzedaje napędy od ponad 25 lat i wie jak zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom.