Idea działania

Prawdziwy, żywy ogień bez komina! Bez drewna i dymu, bez popiołu i sadzy, do każdego mieszkania!

Idea działania

Od początku sprzedaży Biokominków naszej firmie przyświecał jeden cel: wprowadzić do Państwa domów i mieszkań urządzenie, w którym jest prawdziwy ogień, a jednocześnie zdjąć z Waszych barków wszystkie kłopoty i ograniczenia z tym związane, jak konieczność budowania instalacji kominowej, przygotowanie opału czy usuwanie popiołu. W Biokominkach drewno zastąpiono specjalnym ekologicznym biopaliwem na bazie etanolu (Patrz: Paliwo do biokominków). Podczas spalania bioetanolu cała energia cieplna skierowana jest na pomieszczenie. Spalaniu nie towarzyszą ani dym, ani zapach, nie ma pozostałości stałych; wydziela się jedynie para wodna i dwutlenek węgla w bezpiecznych ilościach. Nie jest potrzebna żadna instalacja czy to kominowa czy gazowa. Wystarczy dobra wentylacja pomieszczenia, bo do procesu spalania niezbędny jest tlen.

Wieloletnie doświadczenie w branży

Sprzedaż Biokominków rozpoczęliśmy w 2003 r. Blisko 20-letnie doświadczenie w branży pozwoliło nam na wybranie z rynku producentów Biokominków, spełniających najsurowsze normy unijne. Mija era Biokominków z paleniskiem w postaci puszki. Obecnie priorytetem staje się bezpieczeństwo użytkowania – palenisko powinno być stabilne oraz zapewniające równomierne i bezpieczne splanie etanolu. Proponujemy wysokiej jakości Biokominki polskiej firmy Infire oraz połaczenie stali i szkła w wykonaniu firmy Simplefire. 

Sprzedajemy kompletne Biokominki lub same wkłady do zabudowy bądź do stosowania zamiennie w posiadanym kominku tradycyjnym. Ofertę uzupełniają specjalne polana ceramiczne oraz akcesoria dodatkowe. Meblowy charakter Biokominków daje możliwość łatwego przestawiania ich w dowolne miejsce. Dekoracyjne wzornictwo, nowoczesny design oraz funkcjonalność i bezpieczeństwo docenią projektanci i dekoratorzy wnętrz.

Proponujemy produkty, dzięki którym pomożemy Państwu wprowadzić się w nastrój, który pozwoli oderwać się od tempa cywilizacji. Spotkanie z przyjaciółmi w ogrodzie przy lampce wina w chłodny wieczór, długa kąpiel po ciężkim dniu pracy, romantyczna kolacja z ukochaną osobą – zapalasz Biokominek i już po chwili wokół niego wytwarza się wyjątkowa atmosfera. Potrafi doskonale zrelaksować i wzbudzić najśmielsze marzenia…